Jak ułatwić korzystanie z prysznicu seniorom?

Osoby starsze często napotykają wiele trudności w codziennym życiu. Utrudnienia związane z przemieszczaniem się i wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że ludzie starsi czują się zbędnym ciężarem.
Jakie czynności należy podjąć, by życie człowieka z dysfunkcjami było lepsze?

Z czym seniorzy spotykają się w codziennym egzystowaniu?

Ograniczenia, z jakimi zmagają się seniorzy, znacznie utrudniają im normalne życie.
Najistotniejszym kłopotem dla seniorów jest z roku na rok gorsza wytrzymałość fizyczna. To, co nie sprawiało im niegdyś żadnego problemu, po kilku latach potrafi okazać się trudnością nie do pokonania. Ciężko jest im wejść po schodach bądź też pokonać dłuższy fragment drogi na piechotę. Notorycznie kłopoty pojawiają się nie tylko na zewnątrz, ale nawet we własnym domu. Najpoważniejszą trudność potrafią sprawić najbanalniejsze czynności. Ugotowanie posiłku, uprzątnięcie domu, kąpiel… dla osoby z ograniczeniami ruchowymi to spore wyzwanie. Ograniczenia ruchowe u seniorów, powodują, że czują się oni wyalienowani a dodatkowo uzależnieni od opiekunów bądź rodziny. Nestorom trudno pogodzić się, że czynności, które kiedyś nie sprawiały im żadnych kłopotów, teraz są dla nich tak uciążliwe.
Nie zawsze jednak ograniczenia płynące z podeszłego wieku muszą tak mocno ograniczać seniorów.
Żeby codzienne życie ludzi starszych nie było tak trudne, warto rozglądnąć się za przyborami ułatwiającymi najłatwiejsze czynności.

Jak pomóc seniorowi?

W polepszaniu jakości życia seniorów wesprą na pozór proste akcesoria. Najwięcej kłopotów seniorzy zgłaszają z samodzielną toaletą. Wzięcie kąpieli dla poniektórych osób graniczy prawie z cudem. Niechętnie, jednakże muszą prosić o pomoc rodzinę.
Nadzwyczaj dobrym rozwiązaniem będzie siedzisko pod prysznic. Nadzwyczaj łatwo je umieścić w dowolnym natrysku, Siedzisko pod prysznic to mały wydatek. Codzienna higiena dzięki siedzisku będzie o wiele prostsza i wygodniejsza.
Siedzisko pod prysznic to przede wszystkim wsparcie stawów oraz kręgosłupa. Dzięki niemu senior nie musi długo pozostawać w jednej pozycji.
Dla ludzi starszych może to być bowiem czynność sprawiająca mnóstwo kłopotów.
Siedzenie dobrze sprawdzi się także w wannie.
Dodatkowym wsparciem będzie również wyposażenie łazienki nestora w specjalne uchwyty, które zapewnią mu bezproblemowe poruszanie się i podciąganie.