Wanna czy prysznic – ciężki wybór przed remontem łazienki

Nie jest tajemnicą, iż remont łazienki trzeba zacząć od stworzenia przemyślanego planu. Nietrafione decyzje potrafią uprzykrzać życie przez kilka kolejnych lat. Pragnąc stworzyć wizualizację łazienki, należy zastanowić się, nad wyborem między wanną a prysznicem.
Zarówno wanna jak i natrysk posiada swoje zalety.

W idealnej sytuacji mamy potężny budżet i ogromną powierzchnię łazienki. W takim przypadku możemy zdecydować się na oba rozwiązania. Przewaga polskich mieszkań i domów nie zapewnia jednak takiej możliwości. Podczas remontu łazienki najlepiej kierować się własnymi preferencjami.
Wybór jest łatwy, jeżeli Twoim ukochanym wieczornym zwyczajem jest długa, odprężająca kąpiel, lub wstając wcześnie, by się obudzić oprócz kawy nie wyjdziesz bez szybkiego, orzeźwiającego prysznicu.
Upodobania oraz przyzwyczajenia to jedno, jednak przeważnie podczas projektowania łazienki musimy wziąć pod uwagę niemało różnych rzeczy.

Krzesło pod prysznic, a może basen na zabawki?

Każdy z nas ma wobec łazienki inne wymagania. W wypadku gdy rytuał wieczornej kąpieli dotyczy rozradowanego przedszkolaka, wybór wanny będzie nam znacznie bliższy.
Osoby starsze, choć przyzwyczajone do kąpieli w wannie, błyskawicznie zaczynają doceniać możliwości jakie daje im ta druga możliwość.
Niezwykle często seniorzy wymagają pomocy bliskich, żeby wejść lub wyjść z wanny. Prysznic zapewnia im możliwość swobodnej toalety.

Dwa w jednym czyli wanna z funkcją natrysku

Niesłychanie interesującą alternatywą, jest połączenie wanny z natryskiem.
Wanna z funkcją natrysku to coraz częściej kupowana opcja w wielu domach oraz mieszkaniach. Dzięki takiemu wyjściu wszyscy domownicy będą zadowoleni. Zarówno ci, którzy cenią sobie wieczorny relaks wśród bąbelków, jak również miłośnicy krótkiego prysznicu przed pracą.

Znakomite rozwiązanie do niewielkiej łazienki

Kolejnym problemem jest metraż łazienek, zwłaszcza tych napotykanych w blokach.
W takim przypadku warto przemyśleć montaż natrysku. Uzupełniając go o popularne dodatki takie jak transparentne ścianki możemy optycznie zwiększyć małą łazienkę. Jeśli jednakże prysznic nie usatysfakcjonuje wszystkich użytkowników łazienki, warto rozważyć modne i ciekawe rozwiązania. Powszechnie wybieraną alternatywą w ostatnich latach jest mała wanna. Pomimo że nie pozwala ona na całkowite zanurzenie się w niej, da możliwość wypoczęcia i zrelaksowania się po całym dniu na nogach.