Za co kochamy łódzkie parki?

Wszyscy mieszkańcy głośnych na co dzień miejscowości lubią chociaż raz w ciągu tygodnia odetchnąć od miejskiego zamętu. Stąd to, że częstokroć wybierają się za granice betonowej dżungli czy udają się na niezwykle przyjemny spacerek po miejskim parku. W Łodzi łatwością znajdziemy coś dla siebie – każdy obszar miasta oferuje nam przecudowne krajobrazy!

Wielokrotnie możemy odnieść wrażenie, że industrialne miasto, które widziane jest przez wielu przyjezdnych jako bezbarwne, to miejsce, z którego rozsądnie jest wyrywać się możliwie jak najczęściej. Ale wcale tak być nie musi. Parki w Łodzi lista https://www.dziswlodzi.pl/lodz/parki  to warte uwagi miejsca, które skutecznie do siebie przyciągają. Niektóre obszerne jak na przykład park im. Józefa Piłsudskiego są codziennie uczęszczane przez wielbicieli długich spacerów, biegaczy oraz kolarzy. Inne, jak m.in. maleńki, jednakże przepiękny park Klepacza, są miejscem relaksu studentów podczas przerw między zajęciami na uczelni. Każde z tych miejsc czymś się wyróżnia!

Wyjątkową popularnością wśród lokalsów cieszy się także kojarzony z atrakcyjnego stawu z mostkiem park im. księcia Józefa Poniatowskiego oraz najstarszy w całej Łodzi park Źródliska I i II – podobno najpiękniejszy w kraju. Trudno się zresztą z tym nie zgodzić. Oba miejsca są chętnie wybierane przez artystów i amatorów spacerów w pięknych okolicznościach przyrody, dlatego korzystnie jest wziąć je pod uwagę. Innym przykładem podobnego miejsca z pewnością jest lubiany przez wszystkich mieszkańców miasta park na Julianowie – znacznej wielkości i wprost stworzony do spacerów i… sesji zdjęciowych. Naturalnie nie sposób wymienić je wszystkie, a malownicze miejsca bez problemu znajdziemy w każdej dzielnicy miasta!