Gdańsk taxi czy raczej tramwaje i autobusy?

Jaki model transportu jest tak naprawdę najlepsza do podróżowania po Gdańsku? Takie właśnie pytanie zada sobie niemało przyjezdnych. Zawsze mamy do wyboru komunikację publiczną, przejazd taksówką, ale także rowery. Co więc wybrać?

Czy możemy zaufać komunikacji miejskiej?

Zwiedzający, którzy wysiądą na Dworcu Głównym w Gdańsku, zawsze mogą złapać tramwaj lub autobus – wszystkie przystanki zlokalizowane są tuż przed budynkiem dworca. Warto jednakże mieć na uwadze, że przemieszczanie się z bagażem komunikacją miejską w Gdańsku wiąże się nieraz z pewnymi utrudnieniami, dodatkowo by trafić do naszej destynacji przypuszczalnie niezbędne okażą się jakieś przesiadki. Pocieszający może być za to fakt, że z dworca możemy przemieścić się bezpośrednio nad wodę. Momentami jednakże, najczęściej przy większej liczbie bagaży, rozsądnie przemyśleć wezwanie taksówki. Komunikacja publiczna może okazać się za to właściwym wyborem, jeżeli chcemy przemieścić się (już bez walizek) do wybranej przez nas dzielnicy. Rozsądnie jest jednak mieć w pamięci, że nie we wszystkie miejsca dotrzemy jednym autobusem czy tramwajem.

Taxi Gdańsk: w jakich sytuacjach wybierać?

Czy jeżdżenie taksówką po Trójmieście może być opłacalne? Bywa bardzo różnie. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, a zarazem chętnie przemieszczamy się pieszo, to zamawianie taksówki nie ma większego sensu. Jeżeli jednak nie chcemy dźwigać walizek, a nasz hotel zlokalizowana jest na drugim końcu miasta albo pragniemy dotrzeć w jasno określone miejsce, taryfa na pewno spełni nasze oczekiwania. Jazda taksówką ma także dodatkowe dogodności – większość taksówkarzy świetnie orientuje się w popularnych atrakcjach i jest w stanie polecić podróżnikom miejsca, w które koniecznie trzeba się wybrać.