Leczenie tlenem w domowych warunkach

Felinoterapia, haloterapia, sylwoterapia… jest tego więcej niż nam się zdaje! W licznych przypadkach prawidłowo dostosowana kuracja może nie tylko mocno osłabić nieprzyjemne symptomy dolegliwości czy nawet uniemożliwić. jej postęp. Często specjalistyczna rehabilitacja jest wskazana dla prawidłowej egzystencji – tak jak przy niewydolności oddechu, na która pomaga tlenoterapia.

Jak przebiega tlenoterapia?

Terapia tlenem polecana jest przede wszystkim takim organizmom, które muszą zmagać się z niewydolnością płuc. Przyczyn choroby może być naprawdę sporo; od dychawicy aż po zwłóknienie torbielowate; Podstawy do rozpoczęcia leczenia posiadają także osoby, które chorują na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, zwłóknienie płuc czy BPD. Terapia tlenowa wykonywana bywa z użyciem niezawodnego akcesorium, jakie stanowi koncentrator tlenu. Zadaniem terapii tlenowej będzie podwyższenie ilości tlenu w pęcherzykach płucnych. Sprzęt pompuje tlen do systemu oddechowego chorego; dalej tlen przedostaje się również do jego krwi. Hemoglobina ze zdrowym zagęszczeniem tlenu zapobiega powstawaniu kwasicy, innymi słowy jednej z licznych możliwych skutków niedotlenienia organizmu.

Koncentrator tlenu – co musimy o nim wiedzieć?

Priorytetową operacją, jaką wykona podłączony koncentrator tlenu, jest zawsze zaczerpnięcie (a dosłownie: wchłonięcie) powietrza z najbliższego otoczenia. Kolejny etap to jego sprężenie; następnie powietrze zostaje przepuszczone przez profesjonalne filtry, a tlen zostaje odseparowany od azotu. Użytkownik aparatury pochłania czysty tlen – to wszystko przy użyciu skutecznej maseczki czy wąsów tlenowych. Co szczególnie istotne, zagęszczenie czystego tlenu zazwyczaj jest dość wysokie – waha się zazwyczaj się pomiędzy 91 a 95%.