Jak spędzić udany weekend w Łodzi?

Każde miasto czy miasteczko ma swój niepowtarzalny styl, który nie sposób pomylić z odmiennym miejscem. Łódź jest tu bez wątpienia niepospolita – to na pewno jedno z najbardziej oryginalnych miejsc na świecie. Industrialne miasto urzeka obfitością perełek architektonicznych, jakich nie zlokalizujemy gdzie indziej. Co szczególnie powinniśmy zwiedzić, będąc tam tylko jeden weekend?

Planując zapoznanie się z nowym miastem, bardzo chętnie musimy znaleźć sposób na poradzenie sobie z pełnym interesujących elementów spisem atrakcji do zobaczenia – niestety czas nas ogranicza. Jak to dobrze rozplanować? Łódzkie ciekawostki to oczywiście nie tylko znana Pietryna, czyli ulica Piotrkowska czy atrakcje obecne w starej fabryce Izraela Poznańskiego, czyli współczesnej Manufakturze. Oczywiście, są to landmarki, które koniecznie musimy odwiedzić, ale nie możemy na pewno kończyć na tym swojej wycieczki. Korzystnie jest przejść się też w takie miejsca jak słynna fabryka Ludwika Geyera, Księży Młyn czy też dawna elektrownia EC1. Obowiązkowych punktów jest z pewnością zdecydowanie więcej, ale wszystko będzie zależał od tego, jak długi jest to pobyt oraz czy ew. będziemy mogli go przedłużyć. Wszyscy ci, którzy którzy zadecydują, by zostać na nieco dłużej, bez wątpienia ochoczo wybiorą się również do ogrodu zoologicznego czy na basen.

Na wyszczególnienie na pewno zasługują również muzea w Łodzi. Wśród nich wybiorą rzecz dla siebie zarówno pasjonaci historii, dawnej techniki, jak również sztuki współczesnej – naprawdę jest w czym wybierać! To właśnie w tym niezwykłym mieście jest też jedyne w naszym kraju Muzeum Kinematografii. Jeżeli natomiast zmęczymy się już tradycyjną formą zwiedzania, zawsze możemy skierować się na spacer po pięknych parkach czy również na wyprawę trasą słynnych na cały świat wielkoformatowych dzieł sztuki, czyli murali. Przebywając piesze ulice Łodzi bez dwóch zdań zobaczymy niejedną rzecz, która zapadnie nam w pamięć!