Olej kokosowy – z jakiej przyczyny jest tak bardzo pożądany?

Oparte o naturalne składniki cechy lecznicze oleju kokosowego większą aprobatą – i jak można się temu dziwić! Wyjątkowo sprawdza się on nie wyłącznie jako dodatek do dań, ale także w kosmetyce. Co sprawia, że uwielbiamy olej kokosowy i jak wykorzystywać go w codziennej pielęgnacji?

Olej kokosowy – specyfik o wielu sposobach zastosowania

Zewnętrzne używanie tego kosmetyku niesie za sobą pełno profitów, , które na pewno pozytywnie oceni zdecydowana większość kobiet dbających o piękno. Używanie oleju w przemyśle kosmetycznym to nie tylko pielęgnacja skóry (zwłaszcza wysuszonej) – choć nikt nie wątpi w to, że od tego warto zacząć. Olej kokosowy charakteryzuje się intensywnym działaniem odżywiającym jak również zwilżającym, zaś do tego efektywnie się wchłania oraz rozprzestrzenia wokoło tak uwielbianą przez nas woń. Aplikowany na twarz, zapobiega trądzikowi poprzez posiadanie działającego antybakteryjnie kwasu laurynowego; gwarantuje również chronienie skóry przed promieniowaniem słonecznym. Podobnie uwielbianym wariantem serum na bazie oleju kokosowego są preparaty do włosów. Posiadające w swoim składzie olej kokosowy odżywki oraz maseczki niezawodnie wzmacniają kosmyki , a przy okazji przeciwstawiają się ich zbytniemu wysuszaniu.

Jak użyć olej kokosowy w własnoręcznej produkcji specyfików?

Poza wspomnianymi zastosowaniami, olej sprawdzi się także jako podstawa do wytworzenia niesztampowych naturalnych produktów które posłużą naszemu zdrowiu i wyglądowi. Mając odpowiednie składniki, mamy szansę przygotować w domu ekstrakty, które sprawdzą się tak samo perfekcyjnie jak sprawdzone kosmetyki. Korzystając z oleju kokosowego, możemy chociażby na własną rękę stworzyć wybielającą pastę do zębów niezawierającą fluoru i efektywnie zwalczającą próchnicę. Nieco innym kreatywnym pomysłem na własnoręczną produkcję jest oparty o naturalne składniki antyperspirant. Wystarczy połączyć ze sobą sodę oczyszczoną, olej kokosowy i olejek eteryczny posiadający cechy antyseptyczne – w ten sposób stworzymy bez wątpliwości sprawdzony preparat nieposiadający niekorzystnych dodatków. Pośród niezwykle trafnych sposobów na jego zastosowanie znaleźć można także miejsce na wzmiankowaną powyżej maseczkę do włosów oraz peeling oczyszczający. Panowie jednak najczęściej stosują olej kokosowy zamiast pianki do golenia. Jak się okazuje, ewentualności istnieje bezsprzecznie masa!